У Парижі для дітей відкрита виставка про секс

 

20 лютого 2008 | 00:26
Подробиці

Виставка на північному сході Парижа намагається в ігровій формі дати відповіді на серйозні запитання про сексуальність і романтичні почуття, які ставлять підлітки. Створена за ініціативою автора посібника з сексу популярного аніматора Зепа (Zep) і письменниці Елен Брюлле виставка закликає дітей та їхніх батьків відкинути скромність і сором'язливість і почати обговорювати пікантні теми.

 

Французи відомі своїм більш відкритим ставленням до сексу і переконаністю в тому, що свобода демонструвати своє тіло - оголене на рекламних щитах або у вуличному одязі - така ж фундаментальна культурна цінність, як "прагнення до щастя" в Америці.

 

Однак багато людей жалкують про те, що, всупереч французьким цінностям, про секс часто розказують в школі і вдома крізь призму анатомії, відтворення і профілактики хвороб, а не почуттів,що його супроводжують.

 

"Ми не хочемо заміняти собою французьку сім'ю, - сказала куратор виставки Мо Гуї. - Ми хочемо, щоб виставка представила інший погляд на те, що відбувається між чоловіком і жінкою, щоб це не було грубо. Ми робимо акцент на повазі, романтичних почуттях, задоволенні".

 

Діти ставлять запитання на кшталт: "Що значить "займатися коханням"?" або "Якщо вагітна жінка їсть шпинат, чи відчуває його смак немовля у неї в животі?" (Дорослих просять поважати сором'язливих юних відвідувачів і дати їм спокійно роздивитися експонати.)

 

Про сексуальність розповідається з гумором, іноді - з сарказмом. Є "вимірювач кохання", який вимірює силу романтичних почуттів, "машина дозрівання", яка показує, як змінюється тіло в період статевого дозрівання, і пінбол, де крихитні м'ячики у формі сперматозоїдів ганяються за яйцеклітинами.

 

У куточку для підлітків, який відділений шторами, допитливі можуть одягнути навушники і отримати відповіді на питання на кшталт: "Одна грудь у мене більша за іншу, це нормально?", "Що таке мастурбація?", "Я боюсь місячних, це боляче?".

 

Використовуючи анімаційні картинки замість реалістичних, Гуї сподівається допомогти дітям подолати дискомфорт і розбудити уяву.

 

"У Франції дітей усюди оточують сексуальні образи - у фільмах, рекламі, піснях, інтернеті, - сказала вона на виставці, яка займає майже півповерху просторого музею. - Показати речі так, щоб залишити місце для уяви, - значить дати дітям мождивість скласти власне уявлення про секс".

 

На "любовній стіні" Зеп детально зобразив сам статевий акт і попередні ласки: на одній стороні стіни майже в натуральну величину зображений хлопчик верхи на дівчинці, його руки у неї під сорочкою, її руки - на його штанах; з іншої сторони - дівчинка і хлопчик в аналогічній позі, але дівчинка зверху. Подібні ілюстрації за американськими стандартами можуть здатися пікантними. Але тут вони покликані навчити дітей найбільш французькому з ідеалів - рівності.

 

Виставка, призначена для дітей віком 9-14 років, має на меті полегшити розмову з дітьми про сексуальність. Взяти хоча б французьку назву виставки - "Zizi Sexuel", - взяту з назви посібника, виданого Брюлле і Зепом. "Зізі" - дитяча назва пеніса французькою. В англійському перекладі це звучить як "Sexual Willy".

 

Але нинішнє молоде покоління французів не надто цікавиться невинністю і такими ідеалами, як рівність, якщо вірити вчителям і батькам, які занепокоєні тим, що в процесі виховання дітям не прищеплюються правильні сексуальні цінності.

 

Незважаючи на похвали державних ЗМІ за здоровий, якщо не сказати дурнуватий, підхід, у виставки є і противники.

 

Незабаром після відкриття консервативно налаштована батьківська організація SOS Education, яка налічує 65 тисяч членів по всій країні, надіслала в міністерство освіти декілька коробок з вимогами інформувати батьків учнів початкової школи про майбутні походи "всім класом" на "розкладаючу" виставку. Група також розіслала по 8 тисячам шкіл Парижа і околиць брошюри з описом змісту виставки, щоб проінформувати батьків. (Виставку, яка триватиме до кінця року, вже відвідали 100 тисяч людей, переважно школярі.)

 

"У нас немає можливості закрити її, - сказав Вінсан Лаарман з SOS Education. - Ми хочемо хоча б дати батькам можливість уберегти своїх дітей від цієї виставки".

 

Група Лаармана заперечує, в основному, проти "вульгарності" таких експонатів, як гумовий пеніс, який діти можуть накачати насосом, і "любовної стіни" Зепа. "Тут не розказується про те, як будуються стосунки, - сказав Лаарман. - Тут навчають цілуватися і слухають, як цілуються інші. Це не має відношення до почуттів".

 

Але Гуї стверджує, що забезпечення дітей правдивою інформацією спростить і убезпечить їх шлях до дорослого життя. Вона зазначає, що у багатьох батьків сьогодні немає можливості і часу поговорити з дітьми про секс.

 

подивитись репортаж з виставки >>>