Співробітники італійського Університету Л’Акіли розробили метод, який дозволяє підтвердити наявність у жінки так званої «точки G» – потовщення передньої стінки піхви, стимуляція якого, як вважається, викликає найбільш інтенсивний оргазм. Втім, результати дослідження не переконали деяких експертів, які як і раніше сумніваються в самому існуванні точки G.

У проведеному італійцями дослідженні взяли участь 20 жінок. 9 з них заявили, що регулярно відчувають при статевому акті так званий вагінальний оргазм – найсильніше збудження, яке виникає при стимуляції стінки піхви незалежно від стимуляції клітора. 11 учасницям це відчуття було незнайоме.

Вчені провели жінкам ультразвукове дослідження ділянки між піхвою і уретрою. У всіх, хто повідомив про вагінальний оргазм, стінка піхви була значно товщою. На думку дослідників, виявлене ними потовщення і є знаменитою точкою G, точне місцерозташування якої до нашого часу визначити не вдавалося

«Тепер ми можемо визначити, чи може дана жінка відчувати вагінальний оргазм, за допомогою простої і недорогої процедури, – зазначає автор дослдіження Еммануель  Джанніні (Emmanuele Jannini), -  Жінкам, у яких видимі ознаки точки G відсутні, вагінальний оргазм недоступний», - продовжує він.

Втім, ряд експертів, опитаних журналом New Scientist, вважають висновки італійських колег неоднозначними. За їхніми словами, автори праці не врахували ряд додаткових факторів, які впливають на чутливість жіночих статевих органів. Наприклад, «вагінальний» оргазм може викликатися і непрямою стимуляцією клітора, розмір і форму якого вчені не враховували. Також відомо, що стінки піхви збільшуються в об'ємі при статевому збудженні – таким чином, вимірювання варто було б проводити безпосередньо під час стимуляції статевих органів. Крім того, результати дослідження не дають відповіді на головне питання: чи є потовщення передньої стінки піхви вродженою анатомічною особливістю, або ж наслідком активного статевого життя жінки.

Італійські дослідники вважають основним недоліком своєї праці невелику кількість учасниць експерименту. Найближчим часом вони мають намір провести розширене дослідження, яке повинно підтвердити отримані ними результати.