оргазм тільки при мастурбації у жінки

До недавнього часу жіноча сексологія та сексопатологія вивчалися слабо, тому даних, як про частоту, так і про те, чи буває жіночий онанізм (жіноча мастурбація), — вчені не мали. Зараз багато вже вивчено. Зокрема, американський сексопатолог Кінзі показав, що у дівчаток 12-річного віку мастурбація зустрічається у 12% випадків, а до 35 років сягає вже 60%. Приблизно такі самі цифри отримав А. Свядощ. Він дійшов висновку про те, що, якщо більшість чоловіків займаються мастурбацією головним чином у віці 14-18 років і майже повністю припиняють її до 25 років, більшість жінок, які почали мастурбувати, продовжують займатися нею до 55-60 років.

Поштовхом до занять мастурбацією для більшості дівчат послужили «власні знахідки (відкриття)», коли внаслідок якихось випадкових маніпуляцій (частіше неусвідомлених) вони відзначали появу нового, специфічного приємного відчуття. Причиною початку мастурбації у жінок часто є незадоволеність сексуальними відносинами, що склалися, з чоловіком. Певною мірою якщо не безпосередньо поштовхом, то моментами, що збуджують до мастурбації, можна вважати все більшу в останні роки «вільність» в обговоренні жінками між собою власних сексуальних переживань, читання літератури з питань жіночої сексології, та й взагалі емансипацію не лише у суспільних та ділових питаннях, а й у сексуальному спілкуванні.

Якщо ще недавно відсутність оргазмічних переживань при інтимній близькості сприймалася більшістю жінок як неминучість, то сьогодні подібне їх не влаштовує. І якщо оргазм не досягається під час статевого акту, вони відчувають його пізніше як результат мастурбації (хоча нерідкі випадки, коли шляхом самороздратування клітора деякі жінки допомагають собі досягти оргазму під час зносини з чоловіком).

Жіноча мастурбація

Близько 80% жінок, які займаються онанізмом, дратують клітор або малі статеві губи, інші імітують рух чоловічого статевого члена у піхву за допомогою тих чи інших пристроїв, часто вібратором.

Мастурбація як нав'язлива ідея

Як і у чоловіків, мастурбація у жінок може мати епізодичний характер або ставати нав'язливою. Остання форма певним чином впливає на особистість жінки, на її сексуальну поведінку та іноді може ускладнювати контакти з чоловіком. У той же час, на відміну від чоловічого онанізму, при якому настає оргазм, за силою та якістю не відрізняється від оргазму при статевому акті, через психофізіологічні особливості оргазм у жінок при мастурбації ніколи не дорівнює природному. Жінки у своїй абсолютній більшості хочуть не просто інтимної близькості «взагалі», а близькості з коханою людиною, з чоловіком, який за своїми особистими якостями відповідає їх найсуворішим критеріям. Зрозуміло, що при мастурбації цей особистісний компонент відсутній. І тому не можна не погодитися зі словами А. М. Свядоща: Які б відчуття мастурбація не викликала, вона не може замінити нормальне статеве життя. Справжнє статеве задоволення можна досягти лише за статевої близькості з коханою людиною.

Наслідки мастурбації

Не заохочуючи мастурбацію з морально-етичних позицій, ми, проте, зобов'язані об'єктивно оцінити шкоду чи користь її, розповісти, яких наслідків може призвести заняття самозадоволенням. Насамперед зазначимо, що донедавна жіноча мастурбація зазнавала таких же гонінь з боку церкви та суспільства, як і чоловіча. Наприкінці минулого століття в трактаті «Про онанізм» щодо жінок писалося наступне: Повнота обличчя та його здоровий колір зникають, шкіра стає зморшкуватою та жорсткою; вогонь очей згасає, навколо очей утворюються сині кільця, губи бліднуть, зуби покриваються слизом темного кольору...» Крім того, жінок, які захоплюються мастурбацією, очікують «недуги матки та її випадіння, нариви на матці, затвердіння і рак матки і...сказ матки».

Чи треба доводити помилковість усіх цих тверджень? Пошлемося ще раз на думку А. Свядоща, який пише: «Позбавлено всякої наукової основи побоювання деяких жінок, що мастурбація може вести до появи болю в крижах, нудоті, блювоті, порушень функцій внутрішніх органів, ослаблення пам'яті... і т.д. Мастурбаційний акт викликає такі ж місцеві зміни в статевих органах жінки, як і нормальний статевий акт. Не підлягає сумніву, що мастурбація для жінки є з фізіологічної точки зору нешкідливою.

Що робити? Оргазм лише при мастурбації у жінки.

Хоча і рідко (ми згадували, що жіночий оргазм - явище складніше, ніж чоловічий), але в консультації звертаються жінки, які здатні відчувати оргазм при мастурбації, але не досягають необхідної розрядки при близькості до чоловіка. Серед лікарів, яким доводилося стикатися з подібними скаргами, існує думка, що головна причина; цього криється в невмілій чи неправильній стимуляції найважливіших ерогенних зон жінки з боку чоловіка або в недостатній психоеротичній підготовці подружжя.

Коли і як дівчата починають займатися мастурбацією?

З закінченням статевого дозрівання та на початку статевого життя багато молодих дівчат займаються мастурбацією. Однак, як ми вже говорили раніше, і у старшому віці з різних причин переважна більшість жінок вдаються до такого способу розрядки. Жодної шкоди це, зрозуміло, не приносить. Багато сучасних сексопатологів і сексологів навіть радять жінкам вивчати своє тіло і статеві органи. Ці поради спрямовані на те, щоб у подальшому жінка могла дати зрозуміти чоловікові, які саме ласки викликають у неї найбільше збудження - Найпростіший спосіб, до якого вдаються молоді дівчата і жінки, — це мастурбація пальцем. Таким чином, багато дівчат дізнаються, що погладжування верхньої стінки піхви стимулює клітор і посилює оргазм. Навмисне введення у піхву інших предметів не поширене, але трапляється. Для цього використовуються свічки, огірки, морква, наперстки та інше господарське приладдя. На відміну від чоловіків, проблем зі змащуванням не виникає, оскільки завжди є необхідна кількість природної мазі. Жінки, які серйозно займаються подібним онаніруванням, часто не задовольняються зазначеними засобами і в секс-шопі купують вібратори.

Як мастурбували раніше?

Західні жінки мають свою техніку. Може, вона дещо грубіша, але така ж винахідлива. Західний сексопатолог Д. Рейбен наводить такий приклад. На початку промислової революції США багато дівчат працювали на швейних фабриках. Робота була довгою, зарплата — низькою, а умови праці — обтяжливими. Дівчата працювали на швейних машинах педального типу, що вимагали постійного натиску педалі однією або обома ногами. Поступово вони виявили, що стискаючи стегна при натисканні педалі, можна терти малі губи і масажувати клітор. Так нудна робота перетворилася майже на радість. З новою розвагою довгі години за швейними машинами стали проходити непомітно. На щастя (або нещастя), незабаром були впроваджені електричні машини, і задоволення пішло зі швейної промисловості. Але використання електрики було дуже гарною річчю. Воно відкрило нові перспективи для онанізму.

На сцену вийшов електричний вібратор. Цей маленький ручний пристрій вперше був застосований ентузіастами фізкультури багато років тому. Його первісною метою було механізувати масаж.

По суті, вібратор є електричним моторчиком, що прикріплюється до руки еластичним ременем. Коли мотор працює, він викликає сильну вібрацію руки, яка передається м'язу і всьому іншому, чого рука торкається. Якщо рука тримає збуджений член — мотор, рука та член вібрують разом. Відчуття відрізняються від властивих статевому акту, але, на думку ентузіастів, збудження набагато більше, ніж за простого старого онанізму. Говорять також, що завдяки цьому методу можливі частіші оргазми. Велика перевага, звичайно, в тому, що вібратор, доданий до члена, що втомився, швидко викликає хорошу ерекцію. В даному випадку справа не в м'язах, а в стимуляції нервових закінчень, що швидко повторюється.

Те саме відбувається і з жінками. Якщо вібратор прив'язаний до руки, великий і вказівний пальці якої м'яко притримують клітор, все відбувається швидко, один оргазм слідує за другим.

Деякі жінки стверджують, що ніколи не займалися мастурбацією. Це правда?
Певною мірою. Якщо вони мають на увазі, що ніколи навмисно не онанірували, то, швидше за все, кажуть правду. Але є й багато інших способів робити те саме. Одна з найпоширеніших форм прихованого онанізму — промивання піхви душем. Для багатьох жінок — це лише форма особистої гігієни, особливо після статевого акту. Для інших цей душ сповнений іншим змістом. При щоденному (а іноді й двічі на день) промиванні піхви душем сексуальна стимуляція неминуча. Що в цьому поганого? Нічого. Це звичайна реакція на природну фізіологічну та емоційну потребу.

Чи існують ситуації, коли онанізм краще, ніж статеві зносини?
Їх кілька. Перша — коли людина емоційно не готова до статевого життя. 13-річний хлопчик та 11-річна дівчинка фізіологічно здатні до зносин, але вони створять більше проблем, ніж вирішать. Онанізм краще. Інша ситуація — коли жінці важко досягти оргазму. Іноді така форма сексуального тренування допоможе їй упоратися з перешкодою.

Мастурбація — ці ліки від фригідності?
Необов'язково. Але іноді вона може принести користь. Нервовий зв'язок між головним та спинним мозком та статевими органами від практики працює краще. Те саме відбувається і із сексуальним апаратом. Відомо, що багато жінок розвивають сексуальні здібності шляхом частих зносин. Для лікування фригідності жінка досягає оргазму вібратором. Це вона робить щонайменше щодня, досягаючи за сеанс від п'яти до двадцяти оргазмів. Це заняття, крім тренування сексуального апарату, розвиває в ній смак до статевого задоволення, який пізніше спонукатиме її до регулярних зносин.