Інтимне мастило використовується при звичайному статевому акті, мастурбації, мануальних ласках, навіть в іграх, однак, її особливу важливість відзначають саме при анальних втіхах.

5 причин використовувати лубрикант для анального сексу

Вибір мастила для аналу

Перш ніж зважитися на анальний секс, дівчині чи хлопцю доводиться пройти низку підготовчих етапів, одним з яких є відкидання стереотипів та власного страху. Тому експерименти з аналом даються нелегко і часто поповнюють список невдалого сексуального досвіду просто тому, що не було достатньо мастила або воно не підійшло партнерам. Перше, що потрібно для того, щоб полюбити анальний секс, це використовувати правильний лубрикант і не економити, а причини такі:

 • Занурення статевого члена в анус супроводжується більшим тертям, ніж при вагінальному входженні. Це відбувається за рахунок відсутності природного мастила в обох партнерів. Лубрикант же зменшує цей дефіцит, тому нестерпна для людини сила тертя пеніса або секс-іграшки в делікатній зоні перетворюється на легке та приємне ковзання.
 • Штучне мастило сприяє насолоді процесом, викликаючи у партнера додаткове збудження. Особливо яскраво це відзначається у разі деякої різниці температури тіла та рідкого засобу, що капає зверху і розтікається по промежині, спині, стегнам і т.д.
 • Займаючись цим «у попку», потрібно пам'ятати про виверження сперми. Деякі мастила можуть впливати на діяльність сперматозоїдів, не дозволяючи їм запліднити яйцеклітину у разі випадкового попадання у піхву. Це, безперечно, жирний плюс для тих, хто любить незахищений секс.
 • Лубриканти виявляють свою корисність і в плані уникнення мікротравм, які можуть виникнути при проникненні в непідготовлений анус.
 • Підбираючи правильний зволожувач для анального контакту, можна вибрати засіб з антибактеріальною властивістю, що допоможе додатково убезпечити ласки з партнером.

Види мастил

Штучні зволожувачі ділять на три основні типи:

 • На жировій основі (олійні);
 • На водній основі;
 • На силіконовій.

Розглянемо їх детальніше, визначаючи практичність застосування для аналу.

 

Олійні мастила досить м'які і ніжні, створюють ідеальне ковзання і не викликають роздратування. Але їх не можна поєднувати з презервативами, адже у складі є речовини, що роз'їдають латекс. Тому, розраховуючи на захищений анальний секс, слід вибрати інший зволожувач. До того ж, олійною основою легко забруднити ліжко, одяг.

 

Лубриканти на водній основі унікальні та підходять для будь-якого статевого акту. Якщо раптом у ліжку справа доходить до аналу, то можна скористатися зволожувачем, а не відкладати бажання на потім, коли під рукою буде потрібна речовина. До того ж, такі мастила легко змиваються. Недолік – швидко висихають.

Силіконові варіанти мастила можуть забруднити все своєю густою та злегка жирною текстурою. Також їх важко змити водою, але не поспішайте перетворювати це на мінус. З таким зволожувачем анальними втіхами добре займатися у ванній, душовій. Їхня перевага в тому, що вони не висихають і не несуть у собі ароматичних подразників. Однак у парі із презервативом можна використовувати не всі продукти. Вважаються ідеальним варіантом для прямого проникнення.

Існують також гібридні мастила, наприклад водно-силіконові або з пролонгуючим ефектом, що ідеально підходять для тривалого сексу.

На що звертати увагу при виборі мастила для аналу

 • Наскільки швидко рідина висихає. Постійно підливати лубрикант до ануса подобається не всім. Це відволікає від процесу, пригальмовуючи його. До того ж, лубриканти, що швидко висихають, у цьому випадку виявляться неекономним варіантом, особливо для тривалих любовних утіх.
 • Реакція організму на ті чи інші елементи у кожного індивідуальна, тому перед використанням зволожувача в анальному сексі та купівлею в цілому – протестуйте його на шкірі.
 • Чи важливий для вас зігріваючий ефект? Деякі мастила мають такий збуджуючий ефект за рахунок додаткових інгредієнтів, що згодом розслаблює і насичує емоціями.
 • Важливо враховувати специфіку секс-іграшок для ануса. Взаємодія матеріалу для полегшення тертя з не підходящою поверхнею вібраторів, кульок, фалоімітаторів тощо може мати неприємні наслідки або низьку ефективність.
 • Подумайте, чи використовуватимете ви презерватив, оскільки не всі лубриканти дружелюбно реагують на такі контрацептиви.
 • Визначтеся, чи важливий для вас ароматизатор. Не зайвим буде вибирати такі варіанти для анілінгусу. Анілінгус або риммінг – це оральні ласки ануса.
 • Подбайте про знеболюючий ефект. Існують мастила, які зруйнують усі міфи про біль при анальному сексі. Зазвичай у їх складі лідокаїн або бензокаїн.
 • По можливості купуйте зволожувач із антибактеріальним засобом у складі. Анальний секс має бути максимально корисним для здоров'я вашого партнера та вас.
 • Якщо заплановано риммінг – подумайте про їстівні мастила.
 • Анестетик у складі не дозволить високому порогу чутливості зіпсувати сексуальний контакт. Найкращий вибір для аналу з великими іграшками, фістингом.

Чим керуватися при виборі лубриканта для анальних іграшок

 

Змащення для інтимних іграшок та аналу

 

Щоб досягти найвищої насолоди під час аналу, не рідко використовуються секс-іграшки. Однак, для їх введення організму потрібне мастило. Реакція штучного зволожувача на девайс не повинна заподіяти незручностей, тому використовуйте наступну таблицю для визначення правильної комбінації лубриканта та секс-гаджетів.

 

Матер. секс-іграшки

Силік. лубрикант

Зволож. на водній основі

Масл. мастило

Комб. варіанти

Метал

 

+

+

+

+

Пластик

 

+

+

+

+

Скло

 

+

+

+

+

Латекс

 

+

+

-

+

Силікон

 

-

+

-

-

Кібер-шкіра

-

+

-

-

ПВХ

+

+

+

+

ТПЕ, ТПР

-

+

-

-