Лубрикант (лат. lubrico — робити гладким, слизьким). Змащення та гелі, що служать для зволоження статевих органів і відповідно посилюють задоволення від сексу, сприяють комфортному сексу та безпеці інтимних стосунків.

Навіщо потрібний лубрикант?

Всі лубриканти полегшують введення статевого члена та усувають неприємні відчуття у жінок при сухості або підвищеній чутливості слизової поверхні піхви шляхом зволоження. Всі вони відрізняються між собою природою основи, на якій вони виготовлені.

Безжирові та силіконові, гелеві та кремові, що звужують піхву та продовжують ерекцію, мають антисептичний ефект, несуть функцію захисту від венеричних захворювань, оберігають від небажаної вагітності та виступають у ролі пролонгатора статевого акту. Все це неповний перелік властивостей лубрикантів, які роблять секс комфортним та продовжують молодість статевих органів.

Різновиди рубрикантів

Лубриканти на водній основі - це водорозчинні мастила, основою яких є медичний силікон. Це мастила без смаку та запаху. Легко змиваються водою, не залишають слідів на білизні та не викликають алергічних реакцій. Ідеально підходять для використання із презервативом.

Лубриканти на жировій основі виробляються з використанням тваринних та рослинних жирів. Їх можна використовувати лише для тіла.

Анальні лубриканти - це мастила, що знижують болючі відчуття та розслаблюючть м'язи ануса. У них густіша консистенція. До складу цих мастил можуть входити лідокаїн або бензокаїн, який має анестезуючу та знеболювальну дію.

Антисептичні лубриканти - це мастила, що мають гарний ступінь ковзання і щільність, до складу яких входить ноноксинол або мірамістин, що забезпечують додатковий захист від венеричних захворювань. Сприяють загоєнню ранок та мікротріщин, знімають подразнення.

Ароматизовані лубриканти - це мастила з яскравими приємними ароматами фруктів та інших ароматних рослин.

Смакові лубриканти - це желеподібні мастила, лосьйони та гелі для орального сексу з ароматами та смаками фруктів та інших рослин.

Протизаплідні лубриканти (протекти) - це мастила, що містять речовини зі сперміцидною та антисептичною дією. За рахунок м'якого та ніжного ковзання підтримують у здоровому стані слизові оболонки статевих органів. Спільне застосування з презервативом перешкоджає його розриву та знижує ризик небажаної вагітності.

Масажні лубриканти – маслена основа яких складається з біологічно активних добавок, що викликають приплив тепла і підвищують чутливість до дотиків. Вони мають приємні запахи. Призначені для підвищення комфортності масажу та надання йому еротичного забарвлення чи оздоровчого ефекту. Широкий вибір основ (олії, креми) є передумовою для успішного використання при різних видах та техніці масажу. Масажні олії дозволяють швидко зняти втому, стрес, ніжна прелюдія любові - все це під силу кожному. Мистецтво еротичного масажу вдосконалювалося тисячоліттями та з появою масажних масел стало загальнодоступним.

Лубриканти, що містять екстракти лікарських рослин і вітаміни - до складу входять екстракти лікарських рослин, частіше Алое Віра, рідше ромашки, жень-шеня, які запобігають розвитку алергічних реакцій при чутливій шкірі статевих органів, а також сприяють швидкому загоєнню мікротріщин та натертостей, які можуть виникнути при надмірній сухості піхви. Такі ж властивості мають і вітаміни, наприклад, віт. Е (токоферолу ацетат).

 

Лубриканти з пролонгуючою дією, це засоби що служать для подовження статевого акту шляхом зниження чутливості статевого члена.