Сьогодні, коли про сексуальність так багато говорять і так відверто її демонструють, змішалися всі – прописні істинні, старі омани і нові стандарти.
що жінки хочуть від сексу

В цій ситуації легко загубитися. Але все-таки важливо не спокуситися банальностями, які дають прості оголошення нашої поведінки, і не піддатися спокусі відповідати певній нормі.

Відмінності сексуальних переваг чоловіків і жінок часто є причиною нерозуміння, роздратованості і почуття провини у партнерів. Через незнання особливостей сексуальності протилежної статі як жінки, так і чоловіки занадто вимогливі один до одного. Інтимність подібних проблем – серйозна перешкода для їх рішення. Незважаючи на те, що за останні роки звернення пар за допомогою до сексопатологів збільшилось, більшість як і раніше соромляться обговорювати труднощі навіть з партнером.

Крім страху відкритої розмови, наша сексуальність відчуває тиск поширених стереотипів. Сьогодні «соромно» не відчувати оргазм, займатися коханням раз на місяць і бути старомодно моногамним

Навіть якщо людині достатньо задоволення від дотику до тіла партнера і його тепла, якщо після напруженого робочого дня комусь хочеться добряче виспатися, а не виконувати обов'язковий любовний ритуал, якщо людина не прагне зваблювати представників іншої статі (маючи для цього свої власні причини, часом інтимного характеру) – навіть якщо все це люди роблять абсолютно щиро – вони все одно можуть відчувати дискомфорт від невідповідності певним канонам.

На жаль, ми занадто погано знаємо і відчуваємо самих себе, щоб в повній мірі розуміти іншого. А численні упередження і стереотипи не дають нам можливості побачити, в чому насправді чоловіки й жінки відрізняються один від одного.

 

У чоловіків і жінок сексуальна активність вища в молодому віці

Бажання займатися сексом залежить від кількості гормону тестостерона, якого у чоловіка разів в 10, а то і в 20 більше, ніж у жінки. У чоловіка пік сексуальної активності припадає на вік близько 20–25 років, а потім повільно йде на спад. У жінок картина інша: в юному віці їм потрібні кохання і романтичні стосунки, а до 35–40 років, коли зникають внутрішні заборони і табу, їм більше хочеться займатися сексом. У цьому віці у багатьох з'являються причини для самоповаги: кар'єра, сім'я, діти – і жінка вважає себе гідною задоволення.

Чоловіку потрібно частіше займатися сексом, ніж жінці

На думку спеціалістів, щоденне сім'явиверження фізіологічно необхідне чоловіку для правильного функціонування яєчок і простати. Бажання жінки у меншій мірі визначається анатомією і в більшій – психікою. Французький сексолог Ален Ериль так характеризує цю відмінність: «Сексуальні потреби жінки є частиною її особистого розвиткуя. У цьому сенсі жінка радше влаштована за принципом «бути». Чоловік же більше налаштований на конкуренцію, на змагання, в ньому переважає бажання «мати».

Чоловік – полігамна істота, на відміну від жінки

У природі існує не так вже й багато моногамних тварин. Їх самці й самки приблизно однакові за розмірами, мають одну вагу і порівну ділять турботу про потомство. У полігамних суспільствах самці більше, мають яскравий окрас, більш агресивні і практично не несуть батьківських обов'язків. Етологічна теорія відповідності«переносить» модель з тваринного світу на людей. Але настільки пряме і буквальне порівняння – черговий і найбільш поширений стереотип, який вкрай спрощує поведінку людини. Людей від тварин відрізняє довгий і величезний процес соціалізації.

Теорія психоаналізу стверджує, що і чоловіки, і жінки за своєю природою полігамні, тобто можуть відчувати потяг до іншого об'єкта, навіть якщо пристрасно кохають свого партнера чи партнерку. Питання в тому, чи переходимо ми до дій, які відповідають нашим бажанням, або знаходимо в собі сили утримуватися від них. І тут вступає в силу фактор культури. Здавна таким правом володів тільки чоловік. Але факт і в тому, що чоловік частіше шукає зв'язки-одноденки, ніж жінка, для якої секс може виявитися приводом для створення стосунків.

Чоловікам потрібен секс, жінкам – кохання

Сучасні дослідження показують, що у більшості юнаків перший сексуальний досвід був викликаний цікавістю або гострим збудженням, дівчата вступали в перший сексуальний контакт по любові. Віками наша культура не допускала відкритого прояву сексуальності у жінок без почуттів або передбачуваного материнства. Сьогодні ситуація змінюється, і жінці надається сексуальна свобода. Але навіть в короткочасні зв'язки вона продовжує вкладати емоції та щирий інтерес до партнера. Багато чоловіків, у яких сильна едіпальна складова особистості(тобто, несвідома асоціація ніжності тільки з образом матері), не можуть поєднати секс і почуття. Ця класична модель, описана ще Фрейдом, при якій чоловік розділяє жінку на протилежні образи «матері» і «шльондри». У такого чоловіка в сім'ї виникають проблеми: як в сексі, так і в стосунках. Але багатьом сучасним чоловікам до середини життя все ж вдається впоратися з «розірваністю» своєї сексуальності.

Жінки бачать ціле, чоловіки – деталь

На думку спеціалістів, чоловік зводить загальне до частки. Описуючи жінку, він окремо згадує груди, ноги або сідниці. Тому більшість фетишистів і відвідувачів порносайтів – чоловіки. Віками в нашій культурі жінку «упаковували» по саму шию, тому чоловічий погляд був вимушений вихоплювати деталі. У знаменитому фільмі «Піаніно» герой загорівся пристрастю, коли побачив маленьку дірочку на чорній панчосі строго одягнутої англійки. Жінки все спримають в цілому. І не тільки партнера, а й чуттєву атмосферу, яка виникає при зустрічі. Для них важливо повністю, цілісно «відображатися» у сприйнятті чоловіка.

Ерогенна зона чоловіків – ділянка геніталій, у жінок – все тіло

Французький сексолог Мірей Боніербаль зазначила, що в туалетах і під'їздах зазвичай малюють один фалос замість чоловіка, а жінку як ціле тіло. Чоловік з дитинства може побачити і дослідити свої «первинні статеві ознаки», зосереджуючи на пенісі чоловічу суть. Дівчинка позбавлена цієї можливості, її чуттєвість і збудження виникають радше від сприйняття її тіла іншими. Тому, за висловом російського сексолога Олександра Палєєва, все жіноче тіло – суцільна ерогенна зона, і тільке наше виховання і репресивна культура її «блокують».

Чоловік може розширити свою чуттєвість, незважаючи на специфічну нейрофізіологію (грубіша шкіра, не настільки чуттєві рецептори, інше кровопостачання). Але для цього йому потрібно визнати в собі часткову фемінність. Сучасна культура дає чоловіку цю можливість.

Наша ціль – оргазм

Показник задоволення для чоловіків – оргазм. Тому вони вважають, що жінки влаштовані точно так само, тим більше, що оргазм партнерки слугує«показником» чоловічого успіху. Теоретично жінка може відчувати навіть множинний оргазм. Але тільки у 20% жінок трапляється такий феномен. Багато з них задовольняються й одним. Іноді жінці буває достатньо відчуття близькості, тепла, відчуття наростаючої напруги. Жіночий сексуальний потяг коливається залежно від природних циклів і психологічних факторів. Образ активної німфоманки, який насаджується масскультом, може викликати у жінок помилкове відчуття своєї фригідності. А у чоловіків – розчарування і відчуття ошуканості, коли вони зіштовхуються з природною жіночою сексуальністю.

Що стосується чоловічого оргазму, то він завжди пов'язаний з еякуляцією. А сім'явиверження не завжди супроводжується ерекцією й оргазмом. Хоча на думку Мірей Боніербаль, «на Заході продовжують змішувати поняття оргазму та еякуляції, і жінки часто нервують, якщо у чоловіка не відбулося сім'явиверження. А між тим, він здатний відчути чудовий оргазм і без еякуляції».

Жінкам потрібна прелюдія

Бажання і збудження напряму залежать від гормонального фону. У чоловіків набір гормонів впорскується в кров в будь-який час і в будь-якому місці. Для жінок необхідний ряд психологічних факторів, які в поєднанні забезпечать необхідний фон. Чоловік, подібно газовому пальнику, миттєво спалахує на повну потужність, але так само швидко гасне. Жінкам, як плитам електричним, потрібен період для розігріву, і вони так само повільно охолоджуються. Мінімально чоловіку від старту до оргазму знадобиться лише 2, 5 хвилини, тоді як для жінки – 13 хвилин.

Що ми хочемо від сексу

Чоловіки хочуть небагато – розрядити напругу. Тести показують, що чоловік, який відчуває сексуальне бажання – погано чує, погано думає, погано веде машину, спотворено сприймає час. Після сексу чоловіку втрачають вагу, їм одразу потрібен сон для відновлення сил. Відновна фаза може тривати від 5 хвилин до всієї ночі – це широкі межі норми.

Для жінки секс навпаки– накопиченя енергії, саме для цього потрібна прелюдія. Після сексу кров жінки насичена гормонами, вона готова обійняти весь світ, їй хочеться уваги. Але і це стереотип: іноді сильний оргазм може «зажадати» від жінки відпочинку – сну, правда, короткочасного.