який він жіночий оргазм

Зазвичай оргазм у жінки триває близько 10 секунд, рідше — до хвилини. Крім одиночного, існує і таке явище, як оргазм множинний. «Хвилі задоволення» накочують одна за одною, практично без перерви протягом майже десяти хвилин, вводячи жінку на повний екстаз. За рідкісними винятками, кожен чоловік досягає піку задоволення при статевому акті. Що ж до жінок — відчуває насолоду лише кожна четверта. З рештою йде приблизно таким чином: приблизно половина жінок відчувають оргазм часто, близько 30 відсотків — рідко та близько 17 відсотків — ніколи.

Біда в тому, що багато жінок просто не вміють відчувати оргазм. Їхні партнери можуть бути професіоналами в інтимних питаннях, можуть догоджати до втрати свідомості — все одно нічого не виходить. Тому що оргазм йде не від ерогенних зон, а від голови. Точніше — проблеми виникають від невміння прислухатися до власних відчуттів та адекватно оцінювати їх. Адже в той час, коли її пестять, жінка може думати про те, як вона зараз виглядає. Або, навпаки, матиме на меті випробувати максимальне задоволення і в пошуках «вулкана пристрастей» пропустить рівне, тихе щастя від інтимного контакту, від ласок, поцілунків.

І потім, вміння відчувати сексуальне задоволення не приходить саме собою, просто так. Як жінці визначити, що вона підходить до піку задоволення, якщо вона не знає внутрішніх ознак цього стану, відчуттів, які передують її власній сексуальній розрядці? Навчіться прислухатися до себе. Вивчайте власне тіло, власні інтимні реакції. Про те, що найкраща школа жіночого (та й не лише жіночого) оргазму — мастурбація, згадувалося вже неодноразово (зрозуміло, не йдеться про витіснення реального інтимного життя). І якщо жінка хоч раз у житті зазнала оргазму при мастурбації — за неї може бути спокійний будь-який сексолог: вона не фригідна від народження, не позбавлена здатності відчувати насолоду в ліжку.

Лікарям частенько доводиться вислуховувати визнання такого роду: зустрічаюся з хлопцем вже кілька місяців, але ніяк не можу досягти оргазму. Проблема в тому, що я не наважуюсь сказати про це своєму партнеру, він так щиро радіє, коли я імітую оргазм. Порадьте, будь ласка, що мені робити, я все сильніше починаю розуміти, що обманювати безглуздо. І все це з болем, зі сльозами, часом обіцянками звести рахунки із життям. А всього і потрібно — професійна консультація, яка все поставить на місце.

Лікар роз'яснить, що партнер робить звичні дії, будучи впевненим, що вам потрібно саме це. З іншого боку, у кожної жінки на початку статевого життя має місце період фізіологічної (тобто нормальної) аноргазмії. Тому є сенс сказати партнеру, що ви дещо почитали, дещо дізналися і тепер хочете випробувати це за допомогою .