Коли йдеться про роль розмірів в інтимній сфері, чоловіки почуваються в центрі уваги. І даремно! Виявляється розмір піхви також має значення. І тут деякі представники сильної половини нерідко опиняються у владі безглуздих міфів щодо своїх обраниць.

Так, найбільш поширений міф про нібито існуючу залежність глибини і ширини піхви від активності статевого життя та кількості партнерів

Це вкрай безглузда помилка! Так само, як і член у чоловіка – даність йому природою, і жінки народжуються з піхвами зовсім різними по глибині.

У незбудженому стані довжина піхви жінки становить у середньому від 7,5 до 13 см, а ширина така, що туди входять 2-3 пальці. У стані збудження дві третини піхви здатні витягуватися ще на 5 см і розширюватися до 5 см. Це пов'язано з тим, що при збудженні жіночі статеві органи зміщуються у верхньому напрямку.

Іноді можна чути про «нескінченну розтяжність піхви». Можливо так воно і є. При статевому збудженні одна третина її верхньої частини звужується внаслідок припливу крові, і тканини піхви стають пружними та еластичними. Завдяки цьому піхву щільно охоплює член, що вводиться. Тому товщина статевого члена не має того значення, яке надають їй більшість чоловіків. Піхва настільки еластична, що може пристосовуватися до пенісу будь-якого розміру. Є навіть поняття – «вагінальна акомодація», яка означає, що при постійному партнері піхва жінки пристосовується до розмірів члена цього чоловіка.

Хоча і немає суворої залежності між зростанням жінки і розмірами піхви, все ж таки великі розміри дещо частіше зустрічаються у високих, а малі – у жінок низького зросту. Однак за даними акушерів-гінекологів зустрічаються жінки низького зросту (менше 150 см), у яких глибина піхви дорівнює 11-14 см, і, навпаки, високі жінки, які мали невелику. Наприклад, при зростанні понад 170 см. – 6-8 см.

Незначні зміни розмірів піхви протягом життя можливі: може зменшитися глибина піхви – але це може бути результатом пологів або штучного переривання вагітності, внаслідок яких «опускається» матка, але однозначно ніяк не пов'язана із статевою активністю жінки! Так само у жінок, байдужих до статевого життя, і у тих, хто зазнає труднощів у досягненні оргазму (або зовсім не відчувають його), спостерігається атрофія м'язів піхви: вона начебто лінується, не хоче охоплювати стовбур члена, і знаходиться у вічно розслабленому стані , і тому створюється враження, що вона дуже широка.

Якщо порівняти середні розміри пеніса та піхви, то виявиться, що вони ідеально підігнані, точно підходять один до одного. Незважаючи на це, багато чоловіків віддають перевагу жінкам з вузькою, маленькою піхвою, як у незайманих. Але якщо партнер відчуває піхву жінки, як невелику та тісну, незалежно від довжини введеного члена, значить, вона недостатньо збуджена і ще не готова до заняття сексом.

Піхва після пологів

Ще частіше трапляється розширення піхви після пологів. Це звʼязано з тим, що після пологів стінки піхви деякий час розслабляються. Це може провокувати психологічні проблеми в сім'ї та охолодження між подружжям. Занадто широка піхва може бути причиною затримки еякуляції у чоловіка, через зниження механічної стимуляції при фрикціях.

Чоловік може зіткнутися з ослабленням статевої чутливості через недостатнє обхват статевого члена внаслідок розширення піхви. Для відновлення тонусу піхви жінкам необхідно обов'язково робити спеціальну гімнастику. Причому робити її необхідно як під час вагітності, так і після пологів (вже через 7-10 днів після пологів). Ще раз повторимо, йдеться про спеціальні вправи Кегеля.

Подолати ці незручності багато в чому може допомогти і техніка статевого соітія. На жаль, і вправи і пози, що зменшують розмір піхви, далеко не завжди можуть вирішити проблему. Що ж робити? Змиритися з цим фактом, як змиряються зі старістю, смертю, з усім неминучим? Звичайно, ні! В даному випадку, єдиний спосіб відновити втрачену гармонію сексуального життя – ndash; інтимна пластика та тренування м'язів піхви. Тренувати м'язи піхви можна за допомогою вагінальних кульок та спеціальних вправ.

Познайомтеся з новими гранями Вашої сексуальності, і нехай Ваше інтимне життя буде довгим і гармонійним.